Söke Yol Tarifi

Aydın Söke yol tarifi; yazımızda öncelikle Söke şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Söke’ye nasıl gidilir? Söke yol tarifi? Söke yol haritası? Söke İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Söke İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Söke, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Söke İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.064 km2’dir. Söke ilçesinin rakımı ise 74 m olarak hesaplanmıştır. Söke ilinin Kuzeyinde Germencik, doğusunda ise Koçarlı, batısında Kuşadası, Güneyinde ise Didim ilçeleri bulunmaktadır. Söke ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Söke İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Söke ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 121.940 nüfusa sahiptir.

Söke İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Söke Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Söke’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Söke Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Söke’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Söke’ye Nasıl Gidilir? Söke Yol Tarifi

Söke’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Söke’ye gelebilirsiniz. Söke karayolu ile Aydın şehir merkezine 57,9 km, İstanbul’a yaklaşık 570 km, Ankara’ya yaklaşık 649 km, İzmir’den ise yaklaşık 111 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Söke ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.