İçeriğe geç

Söğütlü Yol Tarifi

Sakarya Söğütlü yol tarifi; yazımızda öncelikle Söğütlü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Söğütlü’ye nasıl gidilir? Söğütlü yol tarifi? Söğütlü yol haritası? Söğütlü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Söğütlü İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Söğütlü, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Söğütlü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 145 km2’dir. Söğütlü ilçesinin rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. Söğütlü ilçesinin Kuzeyinde Ferizli ve Kaynarca, doğusunda Hendek, batısında ve Güneyinde ise Adapazarı ilçeleri bulunmaktadır. Söğütlü ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Söğütlü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Söğütlü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.088 nüfusa sahiptir.

Söğütlü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Söğütlü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Söğütlü’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Söğütlü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Söğütlü’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Söğütlü’ye Nasıl Gidilir? Söğütlü Yol Tarifi

Söğütlü’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Söğütlü’ye gelebilirsiniz. Söğütlü karayolu ile Sakarya şehir merkezine 21.9 km, İstanbul’a yaklaşık 176 km, Ankara’ya yaklaşık 323 km, İzmir’den ise yaklaşık 528 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Söğütlü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.