İçeriğe geç

Sivrihisar Yol Tarifi

Eskişehir Sivrihisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Sivrihisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivrihisar’a nasıl gidilir? Sivrihisar yol tarifi? Sivrihisar yol haritası? Sivrihisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivrihisar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Sivrihisar, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Sivrihisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.748 km2’dir. Sivrihisar ilçesinin rakımı ise 1.109 m olarak hesaplanmıştır. Sivrihisar ilinin Kuzeyinde Mihalıççık, doğusunda ise Günyüzü, batısında Çifteler ve Mahmudiye, Güneyinde ise Afyonkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. Sivrihisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sivrihisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sivrihisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.330 nüfusa sahiptir.

Sivrihisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sivrihisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sivrihisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sivrihisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivrihisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sivrihisar’a Nasıl Gidilir? Sivrihisar Yol Tarifi

Sivrihisar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sivrihisar’a gelebilirsiniz. Sivrihisar karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 99 km, İstanbul’a yaklaşık 400 km, Ankara’ya yaklaşık 147 km, İzmir’den ise yaklaşık 458 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sivrihisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.