İçeriğe geç

Sivrice Yol Tarifi

Elâzığ Sivrice yol tarifi; yazımızda öncelikle Sivrice şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivrice’ye nasıl gidilir? Sivrice yol tarifi? Sivrice yol haritası? Sivrice İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivrice İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Sivrice, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sivrice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 710 km2’dir. Sivrice ilçesinin rakımı ise 1.273 m olarak hesaplanmıştır. Sivrice ilinin Kuzeyinde Elazığ Merkez, doğusunda ise Maden, batısında Baskil, Güneyinde ise Diyarbakır ilçeleri bulunmaktadır. Sivrice ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sivrice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sivrice ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.910 nüfusa sahiptir.

Sivrice İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sivrice Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sivrice’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sivrice Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivrice’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sivrice’ye Nasıl Gidilir? Sivrice Yol Tarifi

Sivrice’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sivrice’ye gelebilirsiniz. Sivrice karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 30.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.204 km, Ankara’ya yaklaşık 759 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.288 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sivrice ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sivrice ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.