İçeriğe geç

Sivrice Posta Kodu

Sivrice Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sivrice Posta Kodu Sorgulama

Sivrice’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sivrice ilçesi Hakkında

Sivrice ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz elli sekizinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Sivrice, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sivrice İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 710 km2’dir. Rakımı ise 1.273 m olarak hesaplanmıştır. Sivrice ilinin Kuzeyinde Elazığ Merkez, doğusunda ise Maden, batısında Baskil, Güneyinde ise Diyarbakır ilçeleri bulunmaktadır. Sivrice ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sivrice İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sivrice ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.149 nüfusa sahiptir.

Sivrice Posta Kodu
Sivrice Posta Kodu