İçeriğe geç

Siverek Yol Tarifi

Şanlıurfa Siverek yol tarifi; yazımızda öncelikle Siverek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siverek’e nasıl gidilir? Siverek yol tarifi? Siverek yol haritası? Siverek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siverek İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Siverek, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Siverek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 3.936 km2’dir. Siverek ilçesinin rakımı ise 788 m olarak hesaplanmıştır. Siverek ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Diyarbakır, batısında Adıyaman, Harran ve Haliliye, Güneyinde ise Viranşehir ve Haliliye ilçeleri bulunmaktadır. Siverek ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Siverek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Siverek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 260.970 nüfusa sahiptir.

Siverek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Siverek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Siverek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Siverek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siverek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Siverek’e Nasıl Gidilir? Siverek Yol Tarifi

Siverek’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Siverek’e gelebilirsiniz. Siverek karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 118 km, İstanbul’a yaklaşık 1.361 km, Ankara’ya yaklaşık 926 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.334 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Siverek ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Siverek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.