Siverek Adana Arası Kaç KM

Siverek Adana arası kaç km; yazımızda öncelikle Siverek ve Adana şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Siverek Adana arası kaç km? Siverek Adana arası kaç saat? Siverek Adana yol tarifi? Siverek Adana arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Siverek ile Adana İli Hakkında Genel Bilgiler

Siverek ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siverek ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 3,936 km2’dir. Siverek ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 45′ 14.7780” Kuzey ve 39° 19′ 3.7740” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,125 km2dir. Adana ilinin coğrafi konumu ise 36° 59′ 29.1156” Kuzey ve 35° 19′ 50.9880” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siverek Adana Arası Kaç KM

Siverek Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Siverek Adana Arası Kaç KM

Siverek Adana Arası Kaç Saat

Siverek Adana arası kaç saat; Siverek Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Siverek Adana arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Siverek Adana Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Siverek Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Siverek Adana Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Siverek Adana arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Siverek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siverek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.