İçeriğe geç

Sivaslı Yol Tarifi

Uşak Sivaslı yol tarifi; yazımızda öncelikle Sivaslı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivaslı’ya nasıl gidilir? Sivaslı yol tarifi? Sivaslı yol haritası? Sivaslı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivaslı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Sivaslı, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sivaslı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 473 km2’dir. Sivaslı ilçesinin rakımı ise 931 m olarak hesaplanmıştır. Sivaslı ilçesinin Kuzeyinde Banaz ve Uşak Merkez, doğusunda Banaz, batısında Uşak Merkez ve Ulubey, Güneyinde ise Karahallı ve Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Sivaslı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sivaslı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sivaslı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.387 nüfusa sahiptir.

Sivaslı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sivaslı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sivaslı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sivaslı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivaslı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sivaslı’ya Nasıl Gidilir? Sivaslı Yol Tarifi

Sivaslı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sivaslı’ya gelebilirsiniz. Sivaslı karayolu ile Uşak şehir merkezine 36.3 km, İstanbul’a yaklaşık 467 km, Ankara’ya yaklaşık 368 km, İzmir’den ise yaklaşık 255 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Uşak Şehir Merkezinde yer alan Uşak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Uşak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sivaslı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Uşak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Uşak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sivaslı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.