İçeriğe geç

Sivaslı Posta Kodu

Sivaslı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sivaslı Posta Kodu Sorgulama

Sivaslı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sivaslı ilçesi Hakkında

Sivaslı ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz seksen sekizinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Uşak’ın ilçesi olan Sivaslı, Uşak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sivaslı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 473 km2’dir. Rakımı ise 931 m olarak hesaplanmıştır. Sivaslı ilçesinin Kuzeyinde Banaz ve Uşak Merkez, doğusunda Banaz, batısında Uşak Merkez ve Ulubey, Güneyinde ise Karahallı ve Denizli ilçeleri bulunmaktadır. Sivaslı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sivaslı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sivaslı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 20.349 nüfusa sahiptir.

Sivaslı Posta Kodu
Sivaslı Posta Kodu