Sivas Zonguldak Arası Kaç KM

Sivas Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Sivas ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivas Zonguldak arası kaç km? Sivas Zonguldak arası kaç saat? Sivas Zonguldak yol tarifi? Sivas Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivas ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas Zonguldak Arası Kaç KM

Sivas Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 km’dir. Sivas Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 481 km’dir.

Sivas Zonguldak Arası Kaç KM

Sivas Zonguldak Arası Kaç Saat

Sivas Zonguldak arası kaç saat; Sivas Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Sivas Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 481 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Sivas Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sivas Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 709 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sivas Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sivas Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.