Sivas Yalova Arası Kaç KM

Sivas Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Sivas ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivas Yalova arası kaç km? Sivas Yalova arası kaç saat? Sivas Yalova yol tarifi? Sivas Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivas ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Sivas Yalova Arası Kaç KM

Sivas Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 km’dir. Sivas Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 665 km’dir.

Sivas Yalova Arası Kaç KM

Sivas Yalova Arası Kaç Saat

Sivas Yalova arası kaç saat; Sivas Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Sivas Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 665 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Sivas Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sivas Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sivas Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sivas Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.