Van Sivas Arası Kaç KM

Van Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Sivas arası kaç km? Van Sivas arası kaç saat? Van Sivas yol tarifi? Van Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Van Sivas Arası Kaç KM

Van Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 km’dir. Van Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

Van Sivas Arası Kaç KM

Van Sivas Arası Kaç Saat

Van Sivas arası kaç saat; Van Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Van Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Van Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Van Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.