İçeriğe geç

Sivas Uşak Arası Kaç KM

Sivas Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Sivas ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivas Uşak arası kaç km? Sivas Uşak arası kaç saat? Sivas Uşak yol tarifi? Sivas Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivas ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Sivas Uşak Arası Kaç KM

Sivas Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 km’dir. Sivas Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 667 km’dir.

Sivas Uşak Arası Kaç KM

Sivas Uşak Arası Kaç Saat

Sivas Uşak arası kaç saat; Sivas Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Sivas Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 667 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Sivas Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sivas Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sivas Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sivas Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.