Sivas Tunceli Arası Kaç KM

Sivas Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Sivas ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivas Tunceli arası kaç km? Sivas Tunceli arası kaç saat? Sivas Tunceli yol tarifi? Sivas Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivas ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Sivas Tunceli Arası Kaç KM

Sivas Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 km’dir. Sivas Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 215 km’dir.

Sivas Tunceli Arası Kaç KM

Sivas Tunceli Arası Kaç Saat

Sivas Tunceli arası kaç saat; Sivas Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 215 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Sivas Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sivas Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sivas Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sivas Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.