Trabzon Sivas Arası Kaç KM

Trabzon Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Sivas arası kaç km? Trabzon Sivas arası kaç saat? Trabzon Sivas yol tarifi? Trabzon Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Sivas Arası Kaç KM

Trabzon Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 km’dir. Trabzon Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 269 km’dir.

Trabzon Sivas Arası Kaç KM

Trabzon Sivas Arası Kaç Saat

Trabzon Sivas arası kaç saat; Trabzon Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 269 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Trabzon Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.