Sivas Tokat Arası Kaç KM

Sivas Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Sivas ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivas Tokat arası kaç km? Sivas Tokat arası kaç saat? Sivas Tokat yol tarifi? Sivas Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivas ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Sivas Tokat Arası Kaç KM

Sivas Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 107 km’dir. Sivas Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 75 km’dir.

Sivas Tokat Arası Kaç KM

Sivas Tokat Arası Kaç Saat

Sivas Tokat arası kaç saat; Sivas Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 107 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 75 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Sivas Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sivas Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 107 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sivas Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sivas Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.