Tekirdağ Sivas Arası Kaç KM

Tekirdağ Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Sivas arası kaç km? Tekirdağ Sivas arası kaç saat? Tekirdağ Sivas yol tarifi? Tekirdağ Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Sivas Arası Kaç KM

Tekirdağ Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1031 km’dir. Tekirdağ Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 818 km’dir.

Tekirdağ Sivas Arası Kaç KM

Tekirdağ Sivas Arası Kaç Saat

Tekirdağ Sivas arası kaç saat; Tekirdağ Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1031 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 818 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Tekirdağ Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1031 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.