İçeriğe geç

Sivas Şırnak Arası Kaç KM

Sivas Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Sivas ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivas Şırnak arası kaç km? Sivas Şırnak arası kaç saat? Sivas Şırnak yol tarifi? Sivas Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivas ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas Şırnak Arası Kaç KM

Sivas Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 km’dir. Sivas Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 535 km’dir.

Sivas Şırnak Arası Kaç KM

Sivas Şırnak Arası Kaç Saat

Sivas Şırnak arası kaç saat; Sivas Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Sivas Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Sivas Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 535 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Sivas Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sivas Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sivas Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sivas Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.