Şanlıurfa Sivas Arası Kaç KM


Şanlıurfa Sivas arası kaç km;
yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Sivas arası kaç km? Şanlıurfa Sivas arası kaç saat? Şanlıurfa Sivas yol tarifi? Şanlıurfa Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Sivas Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 km’dir. Şanlıurfa Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 327 km’dir.

Şanlıurfa Sivas Arası Kaç KM

Şanlıurfa Sivas Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Sivas arası kaç saat; Şanlıurfa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 327 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Şanlıurfa Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 463 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.