İçeriğe geç

Sivas Merkez Yol Tarifi

Sivas Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Sivas Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sivas Merkez’e nasıl gidilir? Sivas Merkez yol tarifi? Sivas Merkez yol haritası? Sivas Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sivas Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Sivas Merkez, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sivas Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 3.488 km2’dir. Sivas Merkez ilçesinin rakımı ise 1.313 m olarak hesaplanmıştır. Sivas Merkez ilçesinin Kuzeyinde Hafik ve Yıldızeli, doğusunda Hafik, batısında Yıldızeli ve Şarkışla, Güneyinde ise Altınyayla, Ulaş ve Kangal ilçeleri bulunmaktadır. Sivas Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sivas Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sivas Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 381.325 nüfusa sahiptir.

Sivas Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sivas Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sivas Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sivas Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sivas Merkez’e Nasıl Gidilir? Sivas Merkez Yol Tarifi

Sivas Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sivas Merkez’e gelebilirsiniz. Sivas Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 897 km, Ankara’ya yaklaşık 444 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.047 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sivas Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sivas Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.