İçeriğe geç

Isparta Sivas Arası Kaç KM

Isparta Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Sivas arası kaç km? Isparta Sivas arası kaç saat? Isparta Sivas yol tarifi? Isparta Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Isparta Sivas Arası Kaç KM

Isparta Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 km’dir. Isparta Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 603 km’dir.

Isparta Sivas Arası Kaç KM

Isparta Sivas Arası Kaç Saat

Isparta Sivas arası kaç saat; Isparta Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Isparta Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 603 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Isparta Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.