İçeriğe geç

Iğdır Sivas Arası Kaç KM

Iğdır Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Sivas arası kaç km? Iğdır Sivas arası kaç saat? Iğdır Sivas yol tarifi? Iğdır Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Sivas Arası Kaç KM

Iğdır Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 725 km’dir. Iğdır Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 601 km’dir.

Iğdır Sivas Arası Kaç KM

Iğdır Sivas Arası Kaç Saat

Iğdır Sivas arası kaç saat; Iğdır Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 725 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Iğdır Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 601 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Iğdır Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 725 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.