İçeriğe geç

Hatay Sivas Arası Kaç KM

Hatay Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Sivas arası kaç km? Hatay Sivas arası kaç saat? Hatay Sivas yol tarifi? Hatay Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hatay Sivas Arası Kaç KM

Hatay Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 478 km’dir. Hatay Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 378 km’dir.

Hatay Sivas Arası Kaç KM

Hatay Sivas Arası Kaç Saat

Hatay Sivas arası kaç saat; Hatay Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 478 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Hatay Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 378 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Hatay Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 478 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.