İçeriğe geç

Hakkâri Sivas Arası Kaç KM

Hakkâri Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Sivas arası kaç km? Hakkâri Sivas arası kaç saat? Hakkâri Sivas yol tarifi? Hakkâri Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Sivas Arası Kaç KM

Hakkâri Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 km’dir. Hakkâri Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 640 km’dir.

Hakkâri Sivas Arası Kaç KM

Hakkâri Sivas Arası Kaç Saat

Hakkâri Sivas arası kaç saat; Hakkâri Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Hakkâri Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Hakkâri Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 640 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Hakkâri Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 978 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.