İçeriğe geç

Gümüşhane Sivas Arası Kaç KM

Gümüşhane Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Sivas arası kaç km? Gümüşhane Sivas arası kaç saat? Gümüşhane Sivas yol tarifi? Gümüşhane Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Sivas Arası Kaç KM

Gümüşhane Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Gümüşhane Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 203 km’dir.

Gümüşhane Sivas Arası Kaç KM

Gümüşhane Sivas Arası Kaç Saat

Gümüşhane Sivas arası kaç saat; Gümüşhane Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Gümüşhane Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Gümüşhane Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 203 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Gümüşhane Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.