İçeriğe geç

Giresun Sivas Arası Kaç KM

Giresun Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Sivas arası kaç km? Giresun Sivas arası kaç saat? Giresun Sivas yol tarifi? Giresun Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Giresun Sivas Arası Kaç KM

Giresun Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 km’dir. Giresun Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 175 km’dir.

Giresun Sivas Arası Kaç KM

Giresun Sivas Arası Kaç Saat

Giresun Sivas arası kaç saat; Giresun Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 175 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Giresun Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.