İçeriğe geç

Gaziantep Sivas Arası Kaç KM

Gaziantep Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Sivas arası kaç km? Gaziantep Sivas arası kaç saat? Gaziantep Sivas yol tarifi? Gaziantep Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Sivas Arası Kaç KM

Gaziantep Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 408 km’dir. Gaziantep Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 301 km’dir.

Gaziantep Sivas Arası Kaç KM

Gaziantep Sivas Arası Kaç Saat

Gaziantep Sivas arası kaç saat; Gaziantep Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 408 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 301 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Gaziantep Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 408 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.