İçeriğe geç

Eskişehir Sivas Arası Kaç KM

Eskişehir Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Sivas arası kaç km? Eskişehir Sivas arası kaç saat? Eskişehir Sivas yol tarifi? Eskişehir Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Sivas Arası Kaç KM

Eskişehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 km’dir. Eskişehir Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 556 km’dir.

Eskişehir Sivas Arası Kaç KM

Eskişehir Sivas Arası Kaç Saat

Eskişehir Sivas arası kaç saat; Eskişehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Eskişehir Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 556 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Eskişehir Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 680 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.