İçeriğe geç

Erzincan Sivas Arası Kaç KM

Erzincan Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Sivas arası kaç km? Erzincan Sivas arası kaç saat? Erzincan Sivas yol tarifi? Erzincan Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Sivas Arası Kaç KM

Erzincan Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 247 km’dir. Erzincan Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 212 km’dir.

Erzincan Sivas Arası Kaç KM

Erzincan Sivas Arası Kaç Saat

Erzincan Sivas arası kaç saat; Erzincan Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 247 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 212 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Erzincan Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 247 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.