İçeriğe geç

Elazığ Sivas Arası Kaç KM

Elazığ Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Sivas arası kaç km? Elazığ Sivas arası kaç saat? Elazığ Sivas yol tarifi? Elazığ Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Sivas Arası Kaç KM

Elazığ Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 km’dir. Elazığ Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Elazığ Sivas Arası Kaç KM

Elazığ Sivas Arası Kaç Saat

Elazığ Sivas arası kaç saat; Elazığ Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Elazığ Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 316 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.