İçeriğe geç

Edirne Sivas Arası Kaç KM

Edirne Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Sivas arası kaç km? Edirne Sivas arası kaç saat? Edirne Sivas yol tarifi? Edirne Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Edirne Sivas Arası Kaç KM

Edirne Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 km’dir. Edirne Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 908 km’dir.

Edirne Sivas Arası Kaç KM

Edirne Sivas Arası Kaç Saat

Edirne Sivas arası kaç saat; Edirne Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 908 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Edirne Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1123 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.