İçeriğe geç

Denizli Sivas Arası Kaç KM

Denizli Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Sivas arası kaç km? Denizli Sivas arası kaç saat? Denizli Sivas yol tarifi? Denizli Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Denizli Sivas Arası Kaç KM

Denizli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 881 km’dir. Denizli Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 717 km’dir.

Denizli Sivas Arası Kaç KM

Denizli Sivas Arası Kaç Saat

Denizli Sivas arası kaç saat; Denizli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 881 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Denizli Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 717 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Denizli Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 881 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.