İçeriğe geç

Çorum Sivas Arası Kaç KM

Çorum Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Sivas arası kaç km? Çorum Sivas arası kaç saat? Çorum Sivas yol tarifi? Çorum Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çorum Sivas Arası Kaç KM

Çorum Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 286 km’dir. Çorum Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 197 km’dir.

Çorum Sivas Arası Kaç KM

Çorum Sivas Arası Kaç Saat

Çorum Sivas arası kaç saat; Çorum Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 286 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 197 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Çorum Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 286 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.