İçeriğe geç

Çankırı Sivas Arası Kaç KM

Çankırı Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Sivas arası kaç km? Çankırı Sivas arası kaç saat? Çankırı Sivas yol tarifi? Çankırı Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Sivas Arası Kaç KM

Çankırı Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 399 km’dir. Çankırı Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 305 km’dir.

Çankırı Sivas Arası Kaç KM

Çankırı Sivas Arası Kaç Saat

Çankırı Sivas arası kaç saat; Çankırı Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 399 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 305 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

54 dakika

Çankırı Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 399 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.