İçeriğe geç

Burdur Sivas Arası Kaç KM

Burdur Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Sivas arası kaç km? Burdur Sivas arası kaç saat? Burdur Sivas yol tarifi? Burdur Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Burdur Sivas Arası Kaç KM

Burdur Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 km’dir. Burdur Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 627 km’dir.

Burdur Sivas Arası Kaç Saat

Burdur Sivas arası kaç saat; Burdur Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Burdur Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 627 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Burdur Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 794 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz