İçeriğe geç

Bolu Sivas Arası Kaç KM

Bolu Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Sivas arası kaç km? Bolu Sivas arası kaç saat? Bolu Sivas yol tarifi? Bolu Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bolu Sivas Arası Kaç KM

Bolu Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 625 km’dir. Bolu Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 473 km’dir.

Bolu Sivas Arası Kaç Saat

Bolu Sivas arası kaç saat; Bolu Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 625 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bolu Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 473 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 7 dakika

Bolu Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 625 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.