İçeriğe geç

Bitlis Sivas Arası Kaç KM

Bitlis Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Sivas arası kaç km? Bitlis Sivas arası kaç saat? Bitlis Sivas yol tarifi? Bitlis Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Sivas Arası Kaç KM

Bitlis Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 km’dir. Bitlis Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 466 km’dir.

Bitlis Sivas Arası Kaç Saat

Bitlis Sivas arası kaç saat; Bitlis Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bitlis Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 466 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 7 dakika

Bitlis Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 661 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.