İçeriğe geç

Bingöl Sivas Arası Kaç KM

Bingöl Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Sivas arası kaç km? Bingöl Sivas arası kaç saat? Bingöl Sivas yol tarifi? Bingöl Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Sivas Arası Kaç KM

Bingöl Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 km’dir. Bingöl Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 315 km’dir.

Bingöl Sivas Arası Kaç Saat

Bingöl Sivas arası kaç saat; Bingöl Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bingöl Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 315 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Bingöl Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.