İçeriğe geç

Bilecik Sivas Arası Kaç KM

Bilecik Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Bilecik ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bilecik Sivas arası kaç km? Bilecik Sivas arası kaç saat? Bilecik Sivas yol tarifi? Bilecik Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bilecik ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bilecik Sivas Arası Kaç KM

Bilecik Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 km’dir. Bilecik Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 602 km’dir.

Bilecik Sivas Arası Kaç Saat

Bilecik Sivas arası kaç saat; Bilecik Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bilecik Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bilecik Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 602 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Bilecik Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bilecik Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bilecik Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bilecik Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.