İçeriğe geç

Batman Sivas Arası Kaç KM

Batman Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Sivas arası kaç km? Batman Sivas arası kaç saat? Batman Sivas yol tarifi? Batman Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Batman Sivas Arası Kaç KM

Batman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 km’dir. Batman Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 413 km’dir.

Batman Sivas Arası Kaç Saat

Batman Sivas arası kaç saat; Batman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Batman Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 413 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Batman Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.