İçeriğe geç

Şişli Yol Tarifi

İstanbul Şişli yol tarifi; yazımızda öncelikle Şişli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şişli’ye nasıl gidilir? Şişli yol tarifi? Şişli yol haritası? Şişli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şişli İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Şişli, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Şişli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 10 km2’dir. Şişli ilçesinin rakımı ise 111 m olarak hesaplanmıştır. Şişli ilçesinin Kuzeyinde Sarıyer, doğusunda ise Beşiktaş, batısında Eyüp, Güneyinde ise Beyoğlu ilçeleri bulunmaktadır. Şişli ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şişli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şişli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 279.817 nüfusa sahiptir.

Şişli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şişli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şişli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şişli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şişli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şişli’ye Nasıl Gidilir? Şişli Yol Tarifi

Şişli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şişli’ye gelebilirsiniz. Şişli karayolu ile İstanbul şehir merkezine 8.1 km, Bursa’ya yaklaşık 152 km, Ankara’ya yaklaşık 447km, İzmir’den ise yaklaşık 477 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şişli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçl