İçeriğe geç

Şirvan Yol Tarifi

Siirt Şirvan yol tarifi; yazımızda öncelikle Şirvan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şirvan’a nasıl gidilir? Şirvan yol tarifi? Şirvan yol haritası? Şirvan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şirvan İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Şirvan, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Şirvan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 936 km2’dir. Şirvan ilçesinin rakımı ise 905 m olarak hesaplanmıştır. Şirvan ilçesinin Kuzeyinde Bitlis, doğusunda Pervari, batısında Baykan, Güneyinde ise Siirt Merkez, Aydınlar ve Pervari ilçeleri bulunmaktadır. Şirvan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şirvan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şirvan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.117 nüfusa sahiptir.

Şirvan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şirvan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şirvan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şirvan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şirvan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şirvan’a Nasıl Gidilir? Şirvan Yol Tarifi

Şirvan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şirvan’a gelebilirsiniz. Şirvan karayolu ile Siirt şehir merkezine 51.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.670 km, Ankara’ya yaklaşık 1.109 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.643 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Siirt Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şirvan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Siirt demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şirvan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.