İçeriğe geç

Şirvan Posta Kodu

Şirvan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Şirvan Posta Kodu Sorgulama

Şirvan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Şirvan ilçesi Hakkında

Şirvan ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz otuz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Şirvan, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Şirvan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 936 km2’dir. Rakımı ise 905 m olarak hesaplanmıştır. Şirvan ilçesinin Kuzeyinde Bitlis, doğusunda Pervari, batısında Baykan, Güneyinde ise Siirt Merkez, Aydınlar ve Pervari ilçeleri bulunmaktadır. Şirvan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şirvan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şirvan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 22.003 nüfusa sahiptir.

Şirvan Posta Kodu
Şirvan Posta Kodu