İçeriğe geç

Şırnak Yozgat Arası Kaç KM

Şırnak Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Şırnak ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak Yozgat arası kaç km? Şırnak Yozgat arası kaç saat? Şırnak Yozgat yol tarifi? Şırnak Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak Yozgat Arası Kaç KM

Şırnak Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1019 km’dir. Şırnak Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 712 km’dir.

Şırnak Yozgat Arası Kaç KM

Şırnak Yozgat Arası Kaç Saat

Şırnak Yozgat arası kaç saat; Şırnak Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1019 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Şırnak Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Şırnak Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 712 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Şırnak Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şırnak Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1019 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şırnak Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şırnak Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.