İçeriğe geç

Şırnak Yol Tarifi

Şırnak yol tarifi; yazımızda öncelikle Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak’a nasıl gidilir? Şırnak yol tarifi? Şırnak yol haritası? Şırnak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak İli Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip kırk üçüncü şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise  37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır. Şırnak ilinin Kuzeyinde Siirt, batısında Mardin, Güneyinde ise Hakkari illeri bulunmaktadır. Şırnak ili Karasal iklimine sahiptir. Şırnak ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şırnak ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 529.615 nüfusa sahiptir.

Şırnak ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Şırnak’a Nasıl Gidilir? 

Şırnak’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şırnak’a gelebilirsiniz. Şırnak karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1635 km, Ankara’ya yaklaşık 1181 km, İzmir’den ise yaklaşık 1604 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şırnak Şehir Merkezinde yer alan Şırnak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.

Şırnak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şırnak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şırnak İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Şırnak iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Şırnak ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Şırnak İlçeleri

  • Beytüşşebap
  • Cizre
  • Güçlükonak
  • İdil
  • Silopi
  • Uludere