İçeriğe geç

Şırnak Yalova Arası Kaç KM

Şırnak Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Şırnak ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak Yalova arası kaç km? Şırnak Yalova arası kaç saat? Şırnak Yalova yol tarifi? Şırnak Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Şırnak Yalova Arası Kaç KM

Şırnak Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1615 km’dir. Şırnak Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1189 km’dir.

Şırnak Yalova Arası Kaç KM

Şırnak Yalova Arası Kaç Saat

Şırnak Yalova arası kaç saat; Şırnak Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1615 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat sürmektedir. Şırnak Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 20 saat sürmektedir. Şırnak Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1189 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat

Otobüs ile;

20 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Şırnak Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şırnak Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1615 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 89 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 130 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şırnak Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şırnak Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.