İçeriğe geç

Van Şırnak Arası Kaç KM

Van Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Şırnak arası kaç km? Van Şırnak arası kaç saat? Van Şırnak yol tarifi? Van Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km² ’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van Şırnak Arası Kaç KM

Van Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 km’dir. Van Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 136 km’dir.

Van Şırnak Arası Kaç KM

Van Şırnak Arası Kaç Saat

Van Şırnak arası kaç saat; Van Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Van Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Van Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 136 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

40 dakika

Van Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 349 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.