İçeriğe geç

Şırnak Uşak Arası Kaç KM

Şırnak Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Şırnak ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak Uşak arası kaç km? Şırnak Uşak arası kaç saat? Şırnak Uşak yol tarifi? Şırnak Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak Uşak Arası Kaç KM

Şırnak Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1401 km’dir. Şırnak Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1150 km’dir.

Şırnak Uşak Arası Kaç KM

Şırnak Uşak Arası Kaç Saat

Şırnak Uşak arası kaç saat; Şırnak Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1401 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Şırnak Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Şırnak Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1150 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Şırnak Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şırnak Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1401 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şırnak Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şırnak Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.