İçeriğe geç

Şırnak Tunceli Arası Kaç KM

Şırnak Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Şırnak ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şırnak Tunceli arası kaç km? Şırnak Tunceli arası kaç saat? Şırnak Tunceli yol tarifi? Şırnak Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şırnak ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak Tunceli Arası Kaç KM

Şırnak Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 km’dir. Şırnak Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 310 km’dir.

Şırnak Tunceli Arası Kaç KM

Şırnak Tunceli Arası Kaç Saat

Şırnak Tunceli arası kaç saat; Şırnak Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Şırnak Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şırnak Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 310 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Şırnak Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şırnak Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şırnak Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şırnak Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.