İçeriğe geç

Trabzon Şırnak Arası Kaç KM

Trabzon Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Şırnak arası kaç km? Trabzon Şırnak arası kaç saat? Trabzon Şırnak yol tarifi? Trabzon Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km² ’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Şırnak Arası Kaç KM

Trabzon Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 km’dir. Trabzon Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 466 km’dir.

Trabzon Şırnak Arası Kaç KM

Trabzon Şırnak Arası Kaç Saat

Trabzon Şırnak arası kaç saat; Trabzon Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Trabzon Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 466 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Trabzon Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 733 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.